Konkurrencevindere

Vinder af 12 flasker vin fra Alsace - konkurrence i vinmagasin 2017:

Anette Larsen, 2720
 


Vindere af smagekasse med 6 flasker vin - konkurrence i vinmagasin 2017:

Per Hansen, 5210
Lars Jensen, 8310
Hannah Bøg Pedersen, 6800 

Vindere af en Tesla bil til børn

Claus Johnsen, Vejle
Ida Petersen, Aalborg
Rikke Skjoldby, Lejre
Pernille Richter, Greve
Musral Khosrawi, Køge
Lærke Rasmussen, Lyngby

 

 

Hovedpræmievindere af Det Store Pakkespil 2016

Gavekort á 10.000 kr. til føtex/Bilka/Netto 

Karl Bo fra Augustenborg 

 

Hovedpræmie på 100.000 kr. fra Danske Spil  

Dennis fra Ringsted 

 

 

Giv din mening - vindere af 500 kroner

Henrik A., Hillerød Niels R., Skive Claus S., Svendborg
Camilla R., Valby Peter B, Frederiksberg Kirstine G., Højbjerg
Carl H., Randers NØ Ketty K., Fredericia Elisabeth H., Risskov
Connie J., Vamdrup Sanne H., Nykøbing Falster Christina C., Nykøbing Sjælland
Gyde M., Haderslev Hans Kristian N., Korsør Anette B., Tylstrup

 

Spørgeskemaundersøgelse: Magasinet VIN

Gavekort á 2000 kr.

Amy Pedersen, 5700 Svendborg

 

Julekalenderkonkurrence

Gavekort á 5000 kr.

Mie Olesen, 7100 Vejle

 

 Giv din mening - vindere af 500 kroner 

 Rasmus J., Aarhus  Carl H., Århus C.  Charlotte M., Ringsted
 Dorthe L., Svendborg  Jannie A., Odense N.  Michael L., Frederiksberg
 Rie N., Nykøbing F.  Tove P., Vestbjerg  Heather J., Odense NV.
 Mona L., København S.  Else F., Errindlev  Pernille C., Haderslev
 Jonatan D., Aarhus C.  Ilsebell J., Nyborg  Robert H., Fredericia
     
 Birgitte F., Ringsted  Bo H., Nyborg  Lene M., Greve
 Erik M., Aarhus V.  Grethe S., Faaborg  Lille B., Vejen
 Preben P., Roslev  Keld H., Virum  Siv J., Holte
 Karin L., Randers  Frederik S., Aalborg  Mie S., Vejle
Camilla R., Haderslev June D., Fjenneslev Dorte C., Svendborg

 

Vind en vinrejse - Vores Egen Vinkælder

1. Pærmie - En eksklusiv rejse for to personer til vinlandet Italien (Værid 14.000,-): Pernille, 8382 Aarhus N
2. Præmie - 12 flasker MASI Campofiorin vin (Værdi 1.200,-): Ole, 2980 Kokkedal
3. Præmie - 6 flasker MASI Campofiorin vin (Værdi 600): Gerda, 6000 Kolding
 

føtex For de Små - Instagram konkurrence

Shila Kheder Nazari, 2730 Herlev
Line Aarøe, 8310 Tranbjerg
NielsJacob Andersen, 8660 Skanderborg
Nana Astrup, 4540 fårevejle
Anne Bank Nielsen, 9000 Aalborg
Camilla Hovej, 2650 Hvidovre
Magdalena Kuklińska, 8643 Ans By
Stephanie Rong, 2300 København S
Julie Lindskov Teinvig, 2500 Valby
Line Persen, 8310 Tranbjerg

Min køkkenhave konkurrencer

Legoland:
Hanne R., Søborg

Gavekort a 1000 kr.
Jeanette Æ., Randers NV.
Elise B. H., Rødovre
Anette R., Odense
Anne Mette  R., Horsens

Giv din mening - vindere af 500 kroner

Borhan A., Søborg Inga M., Jerlev  
Hans Jørn N., Blokhus Karen M., Søborg  
Robert O., Aarhus C. Bente T., Horsens  
Kisser S., Rungsted Jesper E., Aalborg  
Susanne P., Riisskov Helle F., Kalundborg  

 

For de små - bletest konkurrence

Ditte Nøhr har vundet et gavekort på en værdi af 3640,-

 

Dizzy Mizz Lizzy konkurrence

Vinderne har vundet en signeret vinyl af albummet Forwars in Reverse

Sune Flyger Larsen
Jacob Perstrup Matyjasik
Jonas Hviid
Brit Zuum larsen
Anne Schwartz

Header & Shoulders konkurrence
Vinderne har hver vundet en sportsoplevelse til en værdi af 10.000 kroner.

 

Dorte Raalskov, 8700 Horsens

 

Tina Stig Andersen, 2630 Taastrup

 

Carsten Bramsen Jensen, 6715 Esbjerg N.

 

Lisbeth Wellejus Albertsen, 8240 Risskov

"Giv din mening til kende"-konkurrence

Jeppe L., Viborg
Laila J., Herlev
Camilla J., Odense SV
Maria H., Aarhus N
Bente A., Vejle


John R., Faaborg
Randi S., Silkeborg
Jeppe J., Haderslev
Asbjørn B., Aalborg
Gitte N., Kokkedal

Spørgeskemakonkurrence - Mere af det gode

Tina J, 2450

Januar-challenge 

1. præmie: 2 måneders kost- og livsstilsænsring med Martin Bonde Mogensen:

Gitte Elrum

2 x gavekort til føtex á 500 kr.:

Karla Lentz 

Michala Falk Andersen

Bogen; 'Den fedeste juicekur': 

Katarina Floricikic 

Cecillie Olsen

Marie Moldt Holmager

Gülsem Önal 

Stine Fredberg

Mikkel Skovby

Mariann Seindal 

Cecillie Olsen

Tine Breckling Jensen 

Rikke Vind 

En eksklusiv vinsmagning med Marie von Ahm 

Lotte N, 8960

Dennis Knudsen konkurrence januar 2016

Lotte N, 8960

Antonius konkurrence

Tanja, Hadsund

 

Annette Schioldan, Sæby
Janni Glarsing, Tikøb
Knud Laugesen, Middelfart
Lone Uglebjerg, Varde
Henrik Madsen, Skive
Poul Hansen, Faxe
Jette Smidt, Odense
Frode Andersen, Aalborg
Birgitte Sørensen, Esbjerg
Christina Grenz, Greve
Irma Jensen, Sabro
Sølva Hymøller, Sønderborg

De sidste vindere i Antonius er udtrukket, men det er endnu ikke lykkedes at komme i kontakt med disse.

Guzzini-konkurrence på Facebook

Marianne H., 5500
Heidi M., 9200
Elisabeth C., 9530
Lene C., 6700
Anders L., 6400

Adventsskrab med Bilka, føtex og Netto

1. præmie - iPad Mini 16GB
Zilje Pedersen, Korsør

2. præmie - DR SOFUS bamse, faldskærm, kopper og kuffert
Stine Hviid Johansen, Slagelse

3. præmie - Gavekort på 300 kr. til Bilka, føtex eller Netto
Mira Dalby Kjeldsen, Ryomgård

Konkurrence i Vinmagasin vinter 2015

Vinkøleskab: Jan Velschow, 3460
Gavekort 1000 kr.: Gert Bay, 9520
Gavekort 500 kr.: Thomas Skrostrup, 2791

Legetøjskonkurrence på Facebook jul 2015

Lene Filtenborg, 7700
Amanda Fischer Christensen, 9200
Helle Borre, 9430
Eva Sørensen, 9400
Lena Boel, 5871
Ingelise Buur Christensen
Jette Videbæk Larsen, 6823
Elly Kristensen, 7430
Jeannet Gitte Eschen Martinsen, 4050
Lena Arends, 3400
Anne Fenstorp
HS HS
Helle Bering Poulsen
Maria Johansen
Sanne Kaehne Poulsen
Poul Erik Larsen, 5250

Smag Verdens Vine - Gavekort til føtex

Adrian Holger Pietersen, 2791

Legetøjskatalog.dk konkurrence

Mette Berg, 2400
Jan Jespersen, 2650
Susanne Munk, 9430
Louise Bræmer Jacobsen, 8200
Villum Krog Nikolajsen, 8382
Stine Lærke Helt, 2730
Joanna Kristiansen, 2630
Majken Heiligers, 8990
Elisabeth Eriksen, 6800
Tina Bech Christensen, 2720
Jane Børre, 5270
August Buchvaldt, 4600
Hartvig Mortensen,6818
Hans Hintze, 8520
Janne Rasmussen, 8700​
Anne Ryom, 7100
Gina Kranker, 5270
Gabriella Campos, 9240
Maria Abegael Møller, 5892
Mette Kruse Jensen, 6900
Freya Fink Lavesen, 7441
Maria Andersen, 6800
Flemming Skadhauge, 8670
Allan Kim Rasmussen, 8270
Henriette Saxholt, 2720
Alma Bang Sørensen, 5000
Jytte Laursen, 8240
Karina Lauritzen, 2450
Palle Vejlin, 2630
Lena Wallin Juvonen, 2500
Lise Hansen, 2605
Thomas Hoffmann Sørensen, 3200
Louise Bøvling, 8800
Eliza Kristiansen, 6100
Charlotte Madsen, 5210
Nicolaj Christensen, 8900
Maiken Matthiasen, 9870

Fødselsdagskonkurrence

Vindere uge 41
Melissa Sundby Lind    9480    Løkken
Maja jensen        7400    Herning
Benjamin Kjær        6700    Esbjerg
Henrik madsen        7860    spøttrup
Jonas Jørgensen        2750    Ballerup
Emilie Nika Murray    2610    Rødovre
Mikkel Christensen    8600    Silkeborg
Charlotte Højer Kylov    4040    Jyllinge
Mette christensen    2605    Brøndby
Dorte            7700    Thisted
Ida Dahlgaard Poulsen    7700    Thisted
Helle knudsen        5220    Odense  sø
Elisabeth Højer Pedersen    4000    Roskilde
juste valuze        8541    skødstrup
Anni D. Andersen    8541    Skødstrup
Christian langkjær kloster    9220    Aalborg øst
Brian            4681    Herfølge
Quynh            1462    København K
Martin Storm Blauenfeldt Andersen    8000    Århus C
Kenneth hannibal    5683    Haarby
Jes møller larsen    9700    Brønderslev
Alexander Riis Dunnigan    9220    Aalborg Øst
Malene Nielsen        2450    Kbh sv
Besnik ramadani        2450    Sydhavn
Isabella Honoré        7100    Vejle
Ida            7080    Børkop
Maria Louise Krogh Bank    6000    Kolding
Linda Rahbek        8600    Silkeborg
Karoline Johansen    8000    Aarhus C
Mia Buch        8000    Aarhus C
Dennis schmidt        6771    Gredstedbro
Caja Jensen        6760    Ribe
Louise hus hyllested    9500    Hobro
Hanne Olsen        4281    Gørlev
Clement hansen        4690    Haslev
Tine Frederiksen    5500    Middelfart
Flemming Nielsen    5500    Middelfart
Tinna Harpøth        8260    Viby J
Else Jensen        8000    Århus C
christina fuglsang    2300    København S
Preben nødskov        2770    Kastrup
Nac?ye döner        5200    Odense v
Lars Bonde        1825    Frederiksberg C
Alex Romanowski        1774    København V
Anne Mette        8240    Risskov
Sharu Kulatheivam    8840    Rødkærsbro
Nickie sølver        8800    Viborg
Michelle Knudsen    8200    Aarhus N
Maria Naabye        8000    Århus C
Brian Bork        6230    Rødekro
Jonas Mejlvang        8860    Ulstrup
Hamida Zahra Kristiansen    8900    Randers C
Michael Pedersen    6700    Esbjerg
susanne jørgensen    4800    Nykøbing  F.
Linda Eschen Hansen    4990    Sakskøbing
Sara Varmose Bentzen    2400    København NV
Morten Grabe-Larsen    2720    Vanløse
Nadia møller        2620    Albertslund
Rebecca Rozarth        9230    Svenstrup j
Helle Bartholomæussen    9000    Aalborg
Anders Halling        5000    Odense C
Bettina Frier        4050    Skibby
Janni Høgh Jensen    8700    Horsens
Marie Klitgaard        5700    Svendborg
Julie Bordignon        4000    Roskilde
Thomas jensen        4000    Roskilde
Linnea Kongsted Ritter    2200    København N
Bjarne duksin segel    2450    kbh.s.v.
Sumaia Larsen        2200    Kbh n
Janne Strange        2800    Kgs Lyngby
Lars Gjeding Eriksen    7000    Fredericia
Morten Rohdin        7870    Roslev
Anne Lauridsen        3650    Ølstykke
keld rudat        2730    herlev
Ioana Cotarlea        2300    København
Jean-maria østergreen    2610    Rødovre
kim griffon        2610    Rødovre
Nadia k larsen        7430    ikast
Anette Mortensen    7430    Ikast
Heinz Winterberg    9200    Aalborg SV
Niels Jørn møller    9000    Aalborg
Anja Lorenscheit    2791    Dragør
Katrine Stage Pedersen    2791    Dragør
Allan Nielsen        9000    Aalborg
Phillip            9220    Aalborg Øst
Sandra Dahl        8653    them
Julie Møller Wraa    8600    Silkeborg
Markus Roerup Rom    3460    Birkerød
Sussi Bjørn        8355    Solbjerg
Semiramis mojtahedzadeh    8270    Højbjerg
Mogens Drøscher        3660    Stenløse
Julie Hansen        3650    Ølstykke
Regina Rasmussen    2650    Hvidovre
Inger Mortensen        2650    Hvidovre
Margit Halberg        2650    hvidovre
Caroline        1422    København k
Kristina sørensen    2300    København s
anja kruse        6000    kolding
Anita kronborg        6000    Kolding
Tobias Schytte Madsen    8310    Tranbjerg j
Jette Christiansen    8270    Højbjerg
Pernilla Lassen        6430    Nordborg
Ken Petersen        6400    Sønderborg
Simon Laulund Bro    8200    Aarhus N
Tanja Elisabeth Palsgaard    8930    Randers NØ.
Kirsten Kofoed        2700    Brønshøj
Benny Rydbirk        7100    Vejle
Dorthe jørgensen    5550    Langeskov
Camilla Schabert    5863    Ferritslev
Johnny Stilling Karlsen    2970    Hørsholm
Selim Coskun        2630    Taastrup
Martin Andreasen    9400    Nørresundby
Brian.            9400    Nørresundby
Mie Hastel        2100    København Ø
Ingrid clausen        2900    Hellerup
Ketty Poulsen        7700    Thisted
Amin Juzbasic        7700    Thisted
Nicklas Herløv Rasmussen    4390    Vipperød
Camilla Saaugaard    4690    Haslev
Maja            4681    Herfølge
Sabrina Lønfeldt    5000    Odense C
Linette Søften        5230    odense m
Filippa            2720    Vanløse
Sozan Madaar        4330    Hvalsø
Claudia            3000    Helsingør
karina            3000    helsingør
Jette wilster        9900    Frederikshavn
Dennis Elkjær Sonne    6800    Varde
Bente Thorup Matzen    6862    Tistrup
Stine andersen        9280    storvorde
Igbale Bexheti        2700    Brønshøj
Morten Thrane Christensen    8000    Aarhus C
Helle Nicolaisen    6630    Rødding
Susanne            4400    Kalundborg
Anna Høy Sørensen    8800    viborg
Henrik mortensen    8920    Randers
Kirsten            4960    Holeby
Stine Hee Nielsen    2620    Albertslund
Regitze Hørmann mærk    7000    Fredericia
Oliver madsen        7800    skive
Tine Christensen    2760    Måløv
Gulcin ates        4100    Ringsted
Brian Christensen    6000    Kolding
Vibeke Pedersen bork    2200    København N
Lotte            4560    Vig
martin Bruun hjelm    3400    Hillerød
Anton Rasmussen        9220    Aalborg Ø
Helene Berling Milverts    9260    Gistrup
Parshan            2500    valby
Frederik Hensen        1420    København K
Pia Reetz        9900    Frederikshavn
Simon Vesth        2100    København ø
Christoffer pedersen    6000    Kolding
Rasmus Beyer        9550    Mariager
Inge Christensen    9500    Hobro
Boris Hansen        6710    Esbjerg v
William anthonisen    6705    Esbjerg
Lone søjbjerg        6950    Ringkøbing
Christina        7600    Struer
Camilla Jensen        5450    Otterup
Asbjørn Baagø        8200    Aarhus N
Jannik Roth        6200    Åbenrå
Mia Lyst        6700    esbjerg
Tony børner        2620    Albertslund
Vanessa olsen        2620    Albertslund
Lars Christiansen    5000    Odense C
Søren Jensen        8520    Lystrup
Ann Møller        8560    Kolind
Varny Andresen        4050    Skibby
Connie Johansen        5700    Svendborg
Pia Thomsen        2670    Greve
Bianca Friman Bernth    2690    Karlslunde
Susan Dalentoft        8210    Århus
Katrine Hansen        8670    Låsby
Oliver Kierulff        2740    Skovlunde
Theis Ramussen        5000    Odense c
Nicoline Jensen        7000    Fredericia
tommy olsen        4180    Sorø
Hedvig Holtzmann    4173    Fjenneslev
Julie Bæk Larsen    9480    Hjørring
Anna Pedersen        9800    Hjørring
Marie lundbak        8410    Rønde
Anne Lave Bertelsen    8400    Ebeltoft
Nichlas            2650    Hvidovre
Susanne Petersen    2300    Kbh S
Malene pasgaard Mikkelsen    8340    Malling
Sebastian sørensen    8881    Thorsø
Morten larssen        2200    København n
Aske wittenburg        2450    København sv
Josefine Sandholt    2605    Brøndby
Irene            2600    Brøndby
Aske Sørensen        7100    Vejle
Ditte Gregersen        2500    Valby
Klaus Skousen        9490    Pandrup
Jasmin Erika moa    4500    Nykøbing
Tove larsen        4300    Holbæk
Birgitte Wohlmuth    4600    Køge
Josefine Nielsen    3370    Melby
Michel            6500    Vojens
Kate Kande        6100    Haderslev
Erik  Bartholin        2000    Frederiksberg
Michael Madsen        2500    Valby
Annemarie Hansen    4000    Roskilde
Henrik Pedersen        9750    Østervrå
thomas petersen        8361    hasselager
Johannes Fogh        2720    Vanløse
Allan Virenfeldt Hansen    9000    Aalborg
Eva-Marie        2730    Herlev
Anna Marie Hahn Pedersen    4200    Slagelse
Anni            4262    Sandved


Vindere uge 40
Iben Halby Petersen    6000    Kolding
Lonnie Nielsen        8210    Århus v
Nicolai Henriksen    8000    Aarhus
Jonas T Larsen        6700    Esbjerg
Stine Hummelgaard    5592    Ejby
Nataline jensen        2625    Vallensbæk
Henrik Rasmussen    2625    Vallensbæk
Hanne Larsen        5883    Oure
Maiken Birkedal        4000    Roskilde
Christian Brunsgaard    7860    Oddense
Marianne Svensen    2750    Ballerup
Marianne andersen    2700    Brønshøj
Tina Dam-Andersen    2740    Skovlunde
bodil Jensen        7000    fredericia
Helle            9000    Aalborg
Tonie Francoise Nielsen    9310    Vodskov
Gelayol            3460    Birkerød
Thomas Haakon Boa    8660    Skanderborg
Tina Bæk        9800    Hjørring
Brian Larsen        3650    Ølstykke
Patrick mølgaard    2660    Brøndby strand
Betina            2300    København s
Malene Skovgaard Hansen    6000    Kolding
Stig Smedegaard        6310    Broager
helle jacobsen        8520    Lystrup
Alexander Lo Oll Søndergaard    8960    Randers
Ahmed Acharkaui        2605    Brøndby
Henriette Lerche Bergstrøm    5800    Nyborg
Anne Sund        9400    Nørresundby
Nadia Ingeborg Falksen    7700    Thisted
Heidi mallin        7700    Thisted
Kenneth Jakobsen    4600    Køge
Joachim Hauboff        1807    Frederiksberg c
Julie Elkjær        3140    Ålsgårde
Kenneth Pedersen    4220    Korsør
Omar            2200    København N
Sultan Ghannam        2200    København N
Cecilie Berg-Sonne    1208    København k
Dan Andersen        2700    København
Kamilla Andersen    2200    København
Mathilde Østengaard-Sejersen    1957    Frederiksberg C
henning nielsen        9310    vodskov
Jeppe Deleuran        8000    Aarhus C
Jeanett Johansen    5683    Haarby
Anders lund madsen    5600    Faaborg
Jens Arland        5600    Faaborg
Anders Lund hansen    9740    Jerslev j
Karina Rishøj        9700    Brønderslev
Anette Rask        2100    Kbh Ø
Rosa            2100    København ø
Oskar Ditzel        2500    Valby
Mohammad Amir        2500    Valby
Pernille Breum        2450    København SV
Anna Larsen        4000    Roskilde
Steffen kofod        7100    Vejle
Cecilie Tækker Pedersen    6000    Kolding
Søren Brogaard        6000    Kolding
Lene Sass hvass        8600    Silkeborg
Jens Nielsen        8830    Vorning
Morten Christiansen    8000    Aarhus C
Tanja Beier        6740    Bramming
Henriette Muff        6740    Bramming
Freja Knudsen        6780    Skærbæk
Charlotte eiby        9500    Hobro
line gissel kragh drejer    9610    nørager
Sabrina Støier        6700    Esbjerg
Emilie storm        4400    Kalundborg
Pia Laursen        4400    Kalundborg
Kristina Zacho        8700    Horsens
Dorit Bygdin        8381    tilst
linda hibel        2300    københavn. s
Eli Astrup Nielsen    2770    Kastrup
Søs Edvardsen        2770    Kastrup
Lene Vedel Jensen    5210    Odense NV
Amalie varming        5210    Odense NV
Christina Rasmussen    2605    Brøndby
Mohammed Mansour    2200    København N
Olivia Rix Nørgaard    1655    København V
Haider Hassan        8340    Malling
svend erik petersen    8462    harlev j
Marlene Nielsen        8800    Viborg
Martin Qvist Groth    8000    Aarhus
Tatjana piekut        8000    Århus
Julie Corneliusen    8000    Århus
Sarah            6230    Rødekro
Lise matthiesn        6200    aabenraa
helle Aagaard        6535    Branderup
Charlotte Overgaard    8920    Randers
Nina Løcke        8920    Randers NV
Alice Nørgaard        6705    Esbjerg Ø
Susanne west josephsen    6705    Esbjerg ø
Christopher Sørensen    6700    Esbjerg
Mogens Hansen        72    Toreby.l.
Karen Storck        2720    Vanløse
Simon Rune        2720    Vanløse
Isabell nielsen        5492    Vissenbjerg
Tenna bjelstrand    2620    Albertslund
Pia            2620    Albertslund
Christian Pallesen    5000    Odense C
Sine Jørgensen        5690    Tommerup
Katrine Bojsen Petersen    5000    Odense C
Søs Sølvsten        8550    ryomgård
Ayoe Hansen        3600    Frederikssund
Lars Peter Vallentin    3600    Frederikssund
Rasmus nielsen        3550    Slangerup
Søren            5700    Svendborg
Leyla Oztek        4000    Roskilde
Ulla Kirkegaard        4000    Roskilde
Anja Jensen        4000    Roskilde
Magnus Bjørn Sørensen    2000    Frederiksberg
Ahmed Omar Suliman Ghannam    2200    København N
Britt Vestergaard    6040    Egtved
Morten madsen        2830    Virum
Minire            7000    fredericia
Anne Brandi        2670    Greve
christin koch-larsen    2670    Greve
May omari        8220    Brabrand
Yasser omarie        8220    Brabrand
Knud-erik Knudsen    4800    Nykøbing Falster
Tina larsen        2750    Ballerup
Mette Holck        2750    Ballerup
Annitta            2750    Ballerup
Jakob Schmidt        2750    Ballerup
Emil            2750    Ballerup
Signe mouritsen        7000    Fredericia
André Martinussen    7000    Fredericia
Lone Jørgensen        4690    Haslev
Tanja            4684    Holmegaard
Eva Nielsen        2610    Rødovre
Monika Detlefsen    2638    Ishøj
Per            2610    Rødovre
Tine Salomonsen        9000    Aalborg
Lars Salomonsen        9000    Aalborg
Stefan Kongebro Madsen    2791    Dragør
Kevin Laursen        2770    Kastrup
Jytte Flammann        2791    Dragør
Heidi Bækgaard        9000    Aalborg
Rikke Holm        9000    Aalborg
Rene Vachek        8600    Silkeborg
Bilal Hawila        3460    Birkerød
Steenjespersen        2860    Søborg
Ulla  Nielsen        3520    Farum
andreas            8660    skanderborg
Mads Kjærsgaard        8660    Skanderborg
Hans Peder emig        8300    Odder
Connie Sørensen        9800    Hjørring
Sara Gasberg Østergaard    9800    Hjørring
Lars Haslund        9800    Hjørring
Marco Alexander Ropers    3550    Slangerup
August Agerskov        3650    Ølstykke
Berit Herløv        3650    Ølstykke
Preben Blom Hansen    8400    Ebeltoft
Kate Andersen        8500    Grenaa
Jeanne Hviid Sørensen    2650    Hvidovre
Jacob Dandanel Rasmussen    2650    Hvidovre
Thomas grevsen        2300    København s
Jonas            2900    Hellerup
Betina vedsted        2300    København s
Christina Dokkedahl    6000    Kolding
Lone hjorth        6064    Jordrup
Haqdad hashmi        8270    Højbjerg
Jannie Michaelsen    8270    Højbjerg
petra schmidt        6400    sønderborg
Rikke brix        6430    Nordborg
Maja Bach        8210    Aarhus v
Pernille Dalum        8210    Aarhus V
Michelle gralander    8960    Randers sø
Magnus            2700    Brønshøj
Abdullah Al-Mahmud    2700    Brønshøj
Rie Christoffersen    2700    Brønshøj
Lonny petersen        2600    glostrup
Frederikke bang dahl    2600    Glostrup
Karl            7100    Vejle
Poul-Erik Bukhave    5800    Nyborg
Cirkeline Beicher Hansen    2970    Hørsholm
Ulla Christensen    2980    Kokkedal
Amalie Søndergaard    2990    nivå
Stella sundby        2635    Ishøj
Palle Vejlin        2630    Taastrup
Helene houby        2900    Hellerup
Julie Rostrup        2100    Kbh ø
Linnea Nissen        2100    København Ø
Inger Kragh        7700    Thisted
Susanne Østergaard    7700    Thisted
Cecillie Bjerregaard    4300    Holbæk
Kristian Madsen        4300    Holbæk
Hakan Dogan        4600    Køge
Michael kjeldsen    2680    Solrød strand
Gitte Sørensen        4681    Herfølge
mette jørgensen        3400    hillerød
Camilla Paulsen        6100    Haderslev
Karina weiss        6100    haderslev
Lina Schiel-Madsen    5220    Odense SØ
AnniChristensen        2000    Frederiksberg
Maj Josefsen        2000    Frederiksberg
Ali youssef        2220    Fredriksberg
Muhammed Ali Kiran    2500    Valby
Ricky christensen    3000    Helsingør
Tove christensen    9900    Frederikshavn
Alif Kracht        9900    Frederikshavn
Bettina Glad        9330    Dronninglund
Kim lauridsen        6800    Varde
Irma Kristensen        6870    Ølgod
Søren            8541    Skødstrup
Michael Larsen        8543    Hornslet
Claus refstrup        2730    Herlev
Tanja Lindstrøm        2860    Søborg
Lene            2500    Valby
Teddy            4220    Korsør
Malene Hilkjær        4220    Korsør
Jeppe            4200    Slagelse


Vindere uge 39
Abena Diana veiby kuranchie    2720    Vanløse
Andreas            4250    Fuglebjerg
Anne Christensen    9210    Aalborg
Annette Jessen        7000    Fredericia
Anny Damgaard        7800    Skive
Christina Andersen    7080    Børkop
Erik            7000    Fredericia
Hans Jørgen hansen    7430    Ikast
Isabella Hartvig    2650    Hvidovre
Jeanette Marchmann    7400    Herning
Jonna popp        3000    Helsingør
Karina vergo        7540    Haderup
Kjeld Sørensen        8700    Horsens
Liza Akhizada        3650    Ølstykke
Lone Manniche        6100    Haderslev
Louise Eggertsen    2640    Hedehusene
Mads Thomsen        6560    Sommersted
Mia Cæcilie Rahbæk Palm    7000    Fredericia
Morten phillip        7100    Vejle
Nicolai Albrecht    8381    Tilst
Nicolai højmark nielsen    4100    ringsted
Ole Andreasen        9200    Aalb
Ole Nielsen        4400    Kalundborg
pia skafte        5250    odense sv
Riad farhan al-badri    7100    Vejle
rikke bræmer        8361    hasselager
sara            4291    Ruds vedby
Simone            2400    København NV
Stefan Mikaelsen    6000    Kolding
Steffen bergstedt    8000    Århus
Susanne            7120    Vejle ø
Susanne Pedersen    2650    Hvidovre
Tina Balsby Madsen    8250    Egå
Ulla Gade        7000    Fredericia
Vivi Løvborg Larsen    2740    Skovlunde
Aldis Gudmundsdottir    1854    Frederiksberg
Alex Bryde        8300    Odder
Alexander Kjølseth    8541    Skødstrup
Allan Saber        8230    Åbyhøj
Amanda Hyldahl Schubert    7000    Fredericia
Anders byrialsen    8600    Silkeborg
Anders Christensen    9220    Aalborg øst
Andreas Reele Rasmussen    4000    Roskilde
Anette Hansen        8660    Skanderborg
Anita Larsen vorbo    2730    Herlev
anne bruun        5700    svendborg
Anne Kohsel        8600    Silkeborg
Anne Marie Petersen    166    Ringsted
Anne Povlsen        8240    Risskov
Anne Werge        5000    Odense c
Annebell.Faurskov    2670    Greve
Anneline Kragh        7100    Vejle
Annette gamborg        8831    Løgstrup
Annette Smolarz        7000    Fredeticia
annika lisa törnlycke    8000    århus c
Annika sørensen        2300    København s
Arvin javadi        8471    Sabro
bemt ottosen        7000    fredericia
Benjamin        4970    Rødby
Benjamin Quarcoo    2300    København s
Bent Elleskov        8700    Horsens
Bente Jensen        2800    Lyngby
Bianca gosvig        7100    Vejle
Bo laursen        8960    Randers
Brian Møller        9400    Nørresundby
Camilia salih        2630    Høje Taastrup
Camilla kragh        5700    SVENDBORG
Camilla Mortensen    6630    Rødding
Camilla Nordentoft vangsgaard    9000    Aalborg
carina            3450    allerød
Cecilie Kestenholz    2300    København s
Christina        8654    Bryrup
Christina Thomsen    8000    Aarhus C
Daniel Madsen        6705    Esbjerg ø
Danny barth        6700    Esbjerg
Danny Pedersen        8361    Hasselager
Diana veiby        2720    Vanløse
Dorthe Hoelgaard    7430    Ikast
Dorthe T. L. Mikkelsen    8930    Randers NØ
Elis            6100    Haderslev
Emil Nordal Rosenkvist    2500    Valby
Emma Josefine Jensen    3000    Helsingør
Fatma ozturk        5800    Nyborg
Finn Sneftrup        7430    Ikast
Gert bødker        4000    Roskilde
Ghussun            2700    Brønshøj
Gitte Hansson        2200    København n
Gitte Løhde Sørensen    7442    Engesvang
hanne olesen        6000    kolding
Hanne Sørensen        7800    Skive
Hanne tauber        8830    Tjele
Hans Hoelgaard        7430    Ikast
Heidi Holter        9400    Nørresundby
Heidi Jeppesen        6800    Varde
Heidi Petersen        2660    Brøndby Strand
Heidi Skov Madsen    7130    Juelsminde
Helge O U Nilsson    2650    Hvidovre
Henriette Klindt Olsson    2300    Kbh s
Ib  Østergaard Jensen    8541    Skødstrup
Ihab jamal khaled    5200    Odense v
Ingrid Hallunf        9990    Skagen
Isabella hartvig    2650    Hvidovre
Isabella hartvig    2650    Hvidovre
islim kiran        2500    Valby
Jacob Jørgensen        6300    Gråsten
Jane Bock        7100    Vejle
jane nielsen        2635    Ishøj
Janni Soelberg        2610    Rødovre
Jesper Stig        5200    Odense
jespet            2720    vanløse
Jette  Jensen        4281    Gørlev
Jette lund        7700    Thisted
John Søren nielsen    2635    Ishøj
jonny Müller        4400    Kalundborg
Jytte Nielsen        9000    AAlborg
Jørgen Dyhr        8600    Silkeborg
Karen Carstens        8900    Randers
Karin Nygaard Johansen    5700    Svendborg
Karina damvig        9500    Hobro
Karina Pedersen        9700    Brønderslev
Karoline Madsen        5270    Odense N
Karolis Sliazas        7400    Herning
Kenn Lauridsen        9000    Aalborg
Kenneth Olsen        4800    Nykøbing Falster
Kim Rasmussen        2740    Skovlunde
Kirsten Ejsing        8210    Århus V
Kirsten Hjermind    8382    Hinnerup
Lars Poulsen        9000    Aalborg
Lars poulsen        9400    Nørresundby
Laura bak        3060    Espergærde
Laurits Emil Jensen    9000    Aalborg
Lillian Nielsen        7000    Ftefrricia
Line Bordinggaard Jensen    6100    Haderslev
Line Eriksen        8900    Randers C
Lis Nielsen        5800    Nyborg
Lisbeth Nielsen        4000    Roskilde
Lise-Lotte Kristensen    3390    Hundested
Liselotte Beyer nielsen    5592    Ejby
Lone Fredberg        2650    Hvidovre
Lone Thomsen        9000    Aalborg
Lotte Nebelong        2970    Hørsholm
Louise barfoed        6700    Esbjerg
Louise Hein Lorentzen    9400    Nørresundby
Lucas Uglebjerg        5600    Faaborg
Majbrit Hald Skou    7840    Højslev
Malene Møller Andersen    9000    Aalborg
Maria Kristensen    2300    København s
Maria Kristensen    2300    København s
Maria Møller Jespersen    7000    Fredericia
Marianne        8000    Aarhus C
marianne feltendahl    5580    nørre aaby
Mark Andreasen        2300    København S
Melanie-Anaya Demuth-Buch    4872    Idestrup
Mette kejlstrup        5210    Odense nv
mette lindvig nielsen    7400    Herning
Mette pedersen        8700    Horsens
Mette Vestergaard    2750    Ballerup
Michael Johannsen    6230    Rødekro
Michael Pedersen    8000    Aarhus C
Monica Mogensen        6705    Esbjerg ø
Morten Bambara        3650    Ølstykke
Morten kaltoft        9550    Mariager
morten lyngbye        6000    kolding
Morten Rohde        8000    Aarhus C
Nadine Severin        1754    Kbh.v
Nana            6000    Kolding
Nanna Siri Christensen    5230    Odense m
Nicole hansen        6000    kolding
Niels Olsen        3000    Helsi
Nikita Gravesen        5230    Odense M
Nikolaj            9310    Vodskov
Nikolaj Kristiansen    7800    Skive
Nikolaj Lund christiansen    2200    København N
Ole Jessen Hansen    2770    Kastrup
Ole Westmark        9210    Aalborg SØ
Palle Jensen        8600    Silkeborg
Pernille Hølmkær    8410    Rønde
Peter Thomsen        9850    Hirtshals
Pia vangsgaard        8920    Randers nv
Rikke Sickmann        4000    Roskilde
Ritha Ahle        2920    Charlottenlund
Samantha Jensen        6705    Esbjerg ø
Sara Nyborg Marott    2700    Brønshøj
Simone            7800    Skive
Sivetha Sriranjan    8220    Brabrand
Sofie Mikkelsen        9380    Vestbjerg
Sonja kejser        4220    Korsør
Steen Fabian Jensen    5500    Middelfart
Stine Jensen        5500    Middelfart
Susan Månsson        3480    Fredensborg
Susanne            2630    Tåstrup
Susanne Berthelsen    8600    Silkeborg
Susanne Jensen        3400    Hillerød
Susanne Jensen        9000    Aalborg
Susanne linck        7100    vejle
Susanne Olesen        7130    Juelsminde
Sussi carlé        4100    Ringsted
Suwei Li-Waszkiewicz    8381    Tilst
Syed Rizwan Ali        2700    Brønshøj
Søren borg johannsen    6400    Sønderborg
Thomas Frederiksen Haven    9220    Aalborg Øst
thomas ohm petersen    8361    hasselager
Tina bech        9800    Hjørring
Tobi            2100    Kbh Ø
Tómas Anton Bragason    5000    Odense c
Torben brandt        7400    Herning
Tove Jensen        9632    Møldrup
Trine Poulsen        8400    Ebeltoft
Ulla Christensen    7400    Herning
Vicki            3400    Hillerød
Victoria hornstrup nielsen    7100    Vejle
Wasay Ali        2700    Brønshøj
Zahie El Khamis        2400    Kbh nv
 

Grøn Koncert konkurrence

Katri​ne    Aarhus C
Merete Hansen    Faaborg
Rita M Nielsen    Brønderslev
Rasmus Thorsen    københavn v
Doris R. Thomsen    Vejle
Nina Blattmann    Kolding
Tine Juul Madsen    Silkeborg
Casper Laursen    Aarhus C
MejseKatrhine D. Hansen    Ribe
Emma Hall    Hobro
Finn Sørensen    Esbjerg V
Jenni Pedersen    Herning
Lisbeth Nygaard    Kalundborg
Heidi Tobiasen    Årup
Berit Poulsen    København S
Pia Leth    Viby J
Britt Christiansen    Odense sv
Lene Susanne Larsen    København V
Jakob Boye    Aarhus N
Pia Skjærris    Århus C
Kaj Støchkel    Rødekro
Karin Dal    Randers NV
Eva Sejerup    Esbjerg
Rita Larsen    Rødby
Lene Nielsen    Valby
Poul Dahlem    Vallensbæk
Heidi Østergaard    Bælum
Helle Madsen    Svendborg
Marie Nielsen    Risskov
svend greentsen    københavn
Søren Hansen    Horsens
Ida Rosquist Hansen    Frederiksberg
Pernille Sommer    Lyngby
Pia Dellgren Jensen    Fredericia
Jette Lynggaard    Højslev
anette willumsen    greve
Sanne Busk    Århus N
sabinne danielsen    ballerup
Heidi Nielsen    Søborg
Lars Christensen    Fredericia
Helle Nielsen    Ringsted
C. Ballisager    brønshøj
Tenna Kjærgaard Hansen    Ikast
Ellen Damgaard    Gistrup
Jeanette Gregersen    Svenstrup
Isabella Kjeldsen    Silkeborg
Jan Holmann    Holte
Mona Ravn    Skanderborg
Anne marie Nielsen    Hjørring
Anette Jensen    Stenløse
Pauline Hutters    Ebeltoft
​Steen Michael Andersen    ​København Ø
Line Kreibke    Vanløse
Kenneth Derbie    København S
Marianne Jakobsen    Kolding
Madum    Højbjerg
Rikke Thisgaard    Sønderborg
Ken Nielsen    København NV
Kirsten Boysen    Brøndby
Elise Veggerby    Vejle
​Anne Margrethe Andreasen    ​Nyborg
Ruth Simonsen    Fredensborg
Lis Emanuel    Taastrup
Martin Andreasen    Nørresundby
Marianne Nielsen    Kbh.Ø
Louise Poulsen    Thisted
Ninna Møller    Thisted
Dianne D. Jensen    Holbæk
Ingrid Hansen    Køge
petrucha sehested    græsted
Gitte Brandt    Haderslev
Helena Müller    Frederiksberg
​Laura Wang Hansen    ​Roskilde
Linda Larsen    Ålsgårde
​Jette Christensen    ​Frederikshavn
Louise Holst​​    Esbjerg V
Heidi Erler    hjortshøj
Kirsten Andersen    Aalborg Øst
Kirsten Andersen    Aalborg Øst
Inga Tuneew    Herlev
Tina Pedersen    Korsør

Nissejagt

Bente Grün Brasgaard, 6000

Caroline Fleming konkurrence

Trine Hansen, 8200
Christine Andreassen, 1350
Birgitte Jørgensen, 9000
Melanie Monberg, 6500
Lene Thulsted, 8380
Marlene Duch, 5220
Pia Zimmermann, 6400
Joan Jensen, 5330
Lea Petersen, 7100
Lilli Vognsen, 5900

Madunivers

Tina Granh, 3200
Lene Hadberg, 8930
Frida Bejder Klausen, 8000
Anita Dahl Jensen, 2730
Iben R. Jensen, 9000
Jens Christian Nielsen, 9000
Jan Hansen, 8240
Janni Madsen, 2750
Jens Ove Mathiesen, 8310
Malte Pedersen, 7100
Kathrine Smitt, 5230
Kirsten Hansen, 6400
Louise Krarup, 8380
laila damborg, 6600
Mette Steffensen, 9000
Morten Olesen, 2500
Ole Hald Kristensen, 9530
Sanni Pedersen, 2620
Susanne Skjold, 2. th. 4000
Verena Rytter, 2660
Max Pedersen, 7100
Casper Borup Frandsen, 2200
Anna Kirsmeier, 2200
Daniel Fogh, 6500
Michael Steenbjerg, 2600
Dorthe Henriksen, 8370
Emilie Clara Jensen, 9400
Hanne Risbjerg, 4000
Marianne Pedersen, 7400
Poul Erik Petersen, 9900
Maya Bergkvist, 4200
Ann-Sofie, 7430
Grethe Olesen, 3650
Svend Erik Lauritsen, 7480
Simone Bay, 5000
Hanne Birkedal, 6700
May-Britt Rai Jensen, 8270
Tanja Jensen, 8000
Tanja Meyer, 4050
Agnieszka Rose, 6710

Instagram konkurrence

Karin Christensen, 7000

"Fyld en vogn" fødselsdagskonkurrence

Camilla Madsen, 8930
William og Sebastian Greve, 8240
Nanna Mathiesen, 7000
Isabella Hoff, 4000
Holger Hjelm, 9500
Elisabeth Svendsen, 4600
Helle Albeck, 1617
Jens Kristensen, 9280
Mathilde Olsen, 2200
Rolf Heitmann, 8240
Per Nielsen, 8700
Kirsten H. Lauisen, 8220
Jane Jensen, 5540
Eva Hovedskov, 8400
Jonna Leth, 8260
Anne Syversen, 2650
Alice Henriksen, 2800
Birthe Nielsen, 6000
Nicki Petersen, 2450
Chili Struve, 4400

Modekonkurrence

Charlotte Hansen, 6973
Linda Young, 6700
Katja Jensen, 8210
Louise Rokkedahl, 9620
Lone Nielsen, 6100
Lillian Bordin, 6510
Charlotte Aakerman, 4330
Marianne Hansen, 6040
Sofie Christensen, 4220
Marianne Laprath, 2600
Joan Lundkvist, 7000
Kirsten Aakerman, 4330

Luxus ansigtsbehandling

Tine Jensen, 7100
Ghita Larsen, 4652
Maja Sørensen, 8361
Charlotte Fabricius, 8381
Rikke Sørensen, 8830

Wenger rejsegavekort

Grethe Kure, 2100

Nyhedsmail-konkurrence - "Opdater din profil"

Palle Røssel, 3200
Ninna Dalmose Maj, 2665
Bodil Thomsen, 9700
Aase Østergaard, 6200
Preben Olsen, 2680
Robert Cobley, 2680
Inger Worm Therkelsen, ​8700
Johannes Johannsen, ​6400
Pernille Bardal, ​4600
Gitte Samuelsen, 2200
Marianne Meiniche, 5932
Jette Modlock, 7300
Niels Henrik Jørgensen, 5270
Hanne Pedersen, 7100
Susan Larsen, 7100
Dan Lind Hansen, 6900
Elisa Andersen, 8420
Bettina Kylling, 8250
Anni Nielsen, 2650
Jette Svenstrup Kock, 8000
Lærke Olesen, 9881
Gitte Eriksen, 4000
Poul Jensen, 2670
Annemette, 8200
Lis Dahl, 4913
Sanna Lindhardsen, 7100
Ketty Karstoft, 7400
Anja Lynge, 3650
Adam Mortensen, 9210
Ove Andersen, 9000
Birgitte Hansen, 3630
Marie Møller, 2400
Anita Larsen, 4220

Facebook - Dansk og Økologi-konkurrence

Liselotte Kristiansen, 7000
Tove Knap, 8660
Bent Østergaard, 7451

Online spørgeskema maj 2015

C. Andersen, Silkeborg
M. Uldbjerg, KBH
A. Vestergaard, Lystrup
A. Gedebjerg, Brønderslev
D. Jensen, Nr. Nebel

Tilmelding til nyhedsbrevet med online tilbud

Vinderen af et 49” Sony KD49X8005CBAEP 4K-TV: Julie Madsen, Thisted

Vinderen af et kro- og hotelophold for to personer: Anni Kleis